Rozlehlé budovy ministerstev na nábřeží Vltavy v Praze byly ve své době stavěny na míru pro úředníky. Dnes už moderní požadavky na kancelářské prostory nesplňují a jsou energeticky velmi náročné na provoz. "Najít pro tyto budovy novou funkci není tak jednoduché," říká historik architektury Zdeněk Lukeš. "Všude nemohou být galerie, muzea a knihovny. Nechal bych tedy ministerstva tam, i když nápad postavit ministerské budovy přímo na nábřeží Vltavy považuji za jednu z chyb prvorepublikového urbanismu."

HN: Sedíte v porotě studentské architektonické soutěže developera Central Group, jak vnímáte vývoj architektury domů od této společnosti?

Central Group zaměřil první ročníky soutěže na bytové stavby, což je logické, protože staví bytové domy. Téma se ale trochu vyčerpalo. Pokud by měly být v příštím ročníku opět tématem bytové stavby, tak myslím, že bude o soutěž už menší zájem. Párkrát jsme s Davidem Vávrou, který se mnou v porotě soutěže od začátku sedí, vymýšleli zadání my. Jednou bylo téma rozhledna v Praze nebo architektonické centrum − a to mělo velký úspěch.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.