Byli jsme na fotbalovém derby Sparta−Slavia. V poločase vedou domácí 3:0. Dáváme pivo a aperol. Předpovědi skupinky popíjejících sparťanů jsou jasné. Sešívaní prý dostanou pět a více. Nemají šanci. Výsledek? 3:3. Srovnali jsme to (ano, jsem slávista), byť už tomu skoro nikdo nevěřil.

Člověka po tisíciletí ohrožovaly pouze cizí kmeny (ne nutně sparťani), počasí (na tom stadionu byla zima) a divoká zvířata (rozhodčí). I když už máme videorozhodčího a skyboxy na stadionu, je v dnešním světě nastraženo nesrovnatelně více pastí. Pro svět financí to platí dvojnásob. Jsme připraveni na to, že ekonomika, dluhopisy nebo třeba akcie mohou brzy spadnout? Protože se "něco" stane, "něco" bouchne. A co bude to "něco"? Měl jsem vždy rád americkou pohřební službu StoneMor. Zakázek mají každý rok dost. Jsou druzí největší v Americe. Od roku 2005 pravidelně dvanáct let vypláceli dividendu přes devět procent.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru