Turecko významného kurdského politika Sáliha Muslima od Česka nezíská. Na základě jeho příslibu soudci, že se účastní řízení a nevycestuje mimo území Evropské unie, byl propuštěn. Pak − okamžitě po jeho opuštění republiky − státní zastupitelství v Praze ukončilo předběžné řízení, protože se už na našem území nenachází.

Muslima zadržela v Praze na konci února policie na mezinárodní zatykač z Turecka. Ankara totiž Muslima, bývalého předáka Sjednocené demokratické strany ze severu Sýrie, považuje za teroristu. Kurdové ale argumentují tím, že Turecko podobnými zatykači a obviněními z terorismu likviduje své nepohodlné politické oponenty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.