Plán místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové na vznik proevropské platformy ve sněmovně vyvolal nečekanou reakci. Kromě toho, že se jí začali hlásit o členství další zájemci, vybudila k činu i zákonodárce, kteří jsou k Evropské unii kritičtější než ona. Jeden z nich, poslanec ANO Patrik Nacher, HN sdělil, že plánuje vytvořit platformu eurorealistů. A už prozradil i jméno kolegy, s nímž celou záležitost konzultoval − je jím poslanec ODS Václav Klaus mladší, kterému se Nacherův nápad líbí.

"Jak znám sebe a Václava Klause mladšího, oba jsme aktivní, a proto věřím, že naše platforma eurorealistů tady ve sněmovně vznikne," sdělil Nacher, podle kterého je ale zatím předčasné říkat jakékoliv datum vzniku, jména členů nebo konkrétní činnost takového "klubu".

V článku se dále dozvíte

  • V Poslanecké sněmovně budou zřejmě dvě skupiny poslanců, kteří se budou věnovat Evropské unii.
  • K první skupině, již zakládá místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, přibude skupina Patrika Nachera z hnutí ANO.
  • Nacher tvrdí, že chce soustředit poslance, kteří jsou vzhledem k EU více realisté než optimisté.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.