Podle studie vědců z Katedry fyziky atmosféry MFF UK, která vznikla ve spolupráci s analytickým centrem Glopolis, riziko vzniku městských tepelných ostrovů a prohlubujícího se sucha roste. Na našem území je nejohroženějším regionem jižní Morava se svou metropolí Brnem, dále Středočeský kraj a hlavní město Praha. Studie uvádí, že průměrná teplota v Česku do roku 2040 pravděpodobně stoupne minimálně o 1 °C, do roku 2060 by to mohlo být až o 2,5 °C. Tepelný ostrov Prahy se již nyní projevuje průměrným rozdílem v teplotě mezi centrem a okrajovými částmi města, který je vyšší než 2 °C.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.