WELL Building Standard™ vznikl jako doplňující certifikace k LEED, od kterého se liší především v tom, že je zaměřený na uživatele. Řeší základní ukazatele kvality vnitřního prostředí a jejich vliv na člověka," popisuje Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy, s tím, že tento americký certifikační systém je na světě teprve krátce - existuje od roku 2015. Podobně jako LEED má tři stupně - silver, gold a platinum. V České republice jsou zatím tři certifikované budovy, aktuálně na zisk stupně silver aspiruje projekt Visionary, který u stanice metra Nádraží Holešovice v těchto dnech dokončuje společnost Skanska.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.