V oblasti vědy patří toto pracoviště ke světové špičce. Na počátku toho všeho byl nevyužívaný brownfield a jedna odvážná vize...

Propojení minulosti s budoucností

Stavba samotná byla v Dolních Břežanech u Prahy zahájena v roce 2012 a logicky ji doprovázela celá řada specifik. Kromě toho, že bylo nutné splnit mimořádně přísná kritéria pro umístění velmi specifického technologického vybavení, vyrůstala na pozemku, který pod horní vrstvou skrýval jedno z nejrozsáhlejších neolitických nalezišť ve střední Evropě. Pokud se tedy do Eli Beamlines někdy vypravíte na prohlídku či exkurzi, vyšetřete si více času, protože v sousedství Dolních Břežan se na vrchu Hradiště nachází největší keltské oppidum v Čechách, založené kolem roku 180 před Kristem. A to určitě stojí za výlet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.