Centrum, za nímž stojí IPR, tedy Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, se totiž na počátku března zaplnilo bezmála sedmi desítkami staveb. Staveb, respektive stavebními záměry, které, pokud budou realizovány, v průběhu následujících let zásadním způsobem změní tvář naší metropole. A ačkoli se mnoho lidí při představě jakéhokoli stavebního ruchu v Praze otřese, zejména pokud by mělo být rušno za jejich okny, většina odborníků se shoduje na tom, že se naše hlavní město nemůže stát skanzenem a jako Šípková Růženka usnout na věky. Musí se zahušťovat a rozvíjet, žít tak, aby jeho obyvatelé mohli dál bydlet ve městě a nemuseli se kvůli nedostatku nových nebo cenově nedostupných bytů vystěhovávat za jeho hranice. Jedna z hlavních tezí Metropolitního plánu totiž praví, že v rámci dalšího rozvoje města bude nutné omezit současné rozpínání Prahy a místo zabírání krajiny a zemědělské půdy soustředit energii a pozornost na nevyužité plochy uvnitř města. A že jich není málo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.