Když usedli minulý týden sociální demokraté k důležitému jednání s hnutím ANO o možném společném vládnutí, účastnil se ho také Jaroslav Ungerman. Ten se už v roce 2002 podílel na programu ČSSD a patřil také k hlavním poradcům dřívějšího sociálnědemokratického premiéra Vladimíra Špidly. Při nynější schůzce ovšem Ungerman neseděl s politiky ČSSD, ale byl na opačné straně − po boku šéfa ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše. Bývalý člen sociální demokracie patří k důležitým Babišovým poradcům a má vliv na ekonomickou politiku předsedy vlády.

"Bavíme se hodně o ekonomice, občas zabrousíme i k politice. Ale nechtěl bych být příliš konkrétní," vypráví Ungerman v kanceláři, která je vzdálená pouze několik kroků od dveří premiéra. Pokud je potřeba, zaklepe u Babiše během několika vteřin, ještě častěji si ale píší. "Když mu něco pošlu před půlnocí, on ještě zareaguje," pochvaluje si komunikaci. "Jindy zase sepíšu pohled na nějakou věc, pan pre­miér si to přečte a pak se sejdeme," popisuje svou práci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.