Z reproduktoru se linou tóny vlastenecké písně o krásách Ruska. Na fasádě zeleně natřeného domu, kde sídlí správa sociálního zabezpečení Jalty, visí velký plakát s nápisem Jalta volí prezidenta a nad vchodem jsou připevněny nafukovací balonky v barvách ruské trikolory. Na větvi stromu je lepicí páskou připevněna cedulka Volební místnost č. 491. Nehledě na to, že je neděle a teprve deset dopoledne, je tu živo. Naprostá většina hlasujících nijak neskrývá, komu dali svůj hlas. "Putinovi samozřejmě. Ti ostatní jsou idioti," říká energická padesátnice, která se představuje jako Naděžda Vladimirovna.

Vzhledem k tomu, že o vítězi voleb nikdo nepochyboval, hlavní úsilí Kremlu bylo upřeno na zajištění co nejvyšší volební účasti. Na všech televizních kanálech běžely reklamy, ve kterých legendární hokejový brankář Vladislav Treťjak říkal, že země potřebuje správného kapitána a nechť ho všichni jdou v neděli zvolit. Na simferopolském autobusovém nádraží hlasatelka mezi oznámeními o odjezdu linky do Sevastopolu stejně monotónním hlasem připomíná cestujícím, aby nezapomněli na svou občanskou povinnost. V Jaltě je v den voleb veřejná doprava zdarma, aby voliči neměli žádnou výmluvu pro svou neúčast.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.