Obžaloba 25 manažerů farmaceutických firem a lékařů za uplácení při předepisování léčiv ve mně vyvolala smíšené pocity. Zlost, že legitimizuje pomluvy typu "všichni kradou" a zapadá do diskusí o tom, jak firmy odměňují "správné" předepisování léků lukrativními dovolenými. Vadí mně, že vyvolá další vlnu snah vše zregulovat a nastolit pořádek na věčné časy.

Měl jsem ale i trochu radost, že kontrolní systém přece jen funguje. To vše ovšem jen do doby, než se ukázalo, že se jedná o stejnou kauzu, která se v médiích replikuje už od roku 2015.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Většina lékařského stavu je svému povolání, jakož také pacientům stále hluboce oddána.
  • Osobní příklady hrají mimořádnou roli.
  • Ve své manažerské kariéře jsem ve fakultní nemocnici za 15 let mezi pěti sty lékaři zažil sotva 10 jednotlivců, kteří pravidla lékové preskripce nebo klinických studií nerespektovali.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru