Obžaloba 25 manažerů farmaceutických firem a lékařů za uplácení při předepisování léčiv ve mně vyvolala smíšené pocity. Zlost, že legitimizuje pomluvy typu "všichni kradou" a zapadá do diskusí o tom, jak firmy odměňují "správné" předepisování léků lukrativními dovolenými. Vadí mně, že vyvolá další vlnu snah vše zregulovat a nastolit pořádek na věčné časy.

Měl jsem ale i trochu radost, že kontrolní systém přece jen funguje. To vše ovšem jen do doby, než se ukázalo, že se jedná o stejnou kauzu, která se v médiích replikuje už od roku 2015.

V článku se dále dozvíte

  • Většina lékařského stavu je svému povolání, jakož také pacientům stále hluboce oddána.
  • Osobní příklady hrají mimořádnou roli.
  • Ve své manažerské kariéře jsem ve fakultní nemocnici za 15 let mezi pěti sty lékaři zažil sotva 10 jednotlivců, kteří pravidla lékové preskripce nebo klinických studií nerespektovali.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.