Podle aktualizované studie společnosti IDC Worldwide Quarterly Server Tracker vzrostl trh serverů v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o 26,4 %, a dosáhl tak hodnoty 20,7 miliardy dolarů. Pokud se jedná o počet prodaných kusů, zde se jednalo o růst o 10,8 % na hodnotu 2,84 milionu serverů ve 4Q 2017.

Vývoj trhu souvisel především s poptávkou poskytovatelů cloudových služeb, kdy Amazon, Facebook i Google pokračovaly v rozšiřování svých datových center. IDC rozděluje trh na levnější modely ("volume", meziroční růst 22 %, objem trhu 15,8 miliardy dolarů v posledním čtvrtletí 2017), střední třídu (48 %, 1,9 miliardy) a nejvýkonnější systémy (41 %, 2,9 miliardy). Růst prodeje dražších modelů souvisejí především s tím, že trh se dostal do fáze obměny platforem; podle IDC zde dodavatelé nicméně nemohou do budoucna počítat se srovnatelnou ziskovostí a dojde k poklesu trhu nebo alespoň marží.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.