Mimořádnou posilu dostane od dubna šéf finanční správy Martin Janeček. Jak zjistily HN, do čela nově zřízené sekce generálního ředitele míří Tatjana Richterová, která je nyní ředitelkou finančního úřadu pro hlavní město. "O tom, že bych měla být přeložena na toto místo, jsem s panem generálním ředitelem Janečkem jednala," potvrdila Richterová. Dodala, že v této pozici má působit po určité časové období, než na ni bude vypsáno výběrové řízení. Na dotaz, zda se do něj přihlásí, odpověděla: "To nechávám bez komentáře. Ještě jsem o tom nepřemýšlela."

O Richterové, která dlouhodobě působí ve finanční správě, se spekuluje jako o Janečkově nástupkyni. Podle zdrojů blízkých resortu financí je favoritkou ministryně Aleny Schillerové (ANO) na tuto funkci. "O tom nic nevím," uvedla Richterová k otázce, zda se s ní počítá jako s novou šéfkou finanční správy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.