Když loni v květnu žádali ministři další peníze pro své resorty, Andrej Babiš jim vyčetl, že neumějí šetřit. "Jen křičí, že chtějí víc peněz. Celý život žijí za cizí," prohlásil na adresu svých převážně sociálnědemokratických kolegů tehdejší ministr financí. O necelý rok později Babiš − už jako premiér v demisi − objíždí kraje a slibuje peníze.

Spolu s jeho plány na snižování daní a zvyšování platů a důchodů budou jeho sliby − zatím − stát více než 60 miliard korun. Pokud budou splněny. Připomíná politika těsně před volbami, který je ochoten slíbit cokoliv, aby získal více hlasů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.