Manažery mladoboleslavské automobilky Škoda Auto čeká ve čtvrtek těžký úkol − přesvědčit tisíce zaměstnanců, že jejich mzdy nemají růst dvouciferným tempem ročně. Těsně před dalším kolem vyjednávání s odbory dorazilo několik zpráv z Německa, které nahrávají odborářům.

Tou nejnovější je výroční zpráva celého koncernu Volkswagen za loňský rok, která potvrzuje, že Škodě se dlouhodobě daří čím dál více. Za prodej aut utržila loni 16,5 miliardy eur, o pětinu více než v roce 2016, provozní zisk zvýšila přibližně o třetinu na rekordních 1,6 miliardy eur (40,7 miliardy korun). Česká automobilka tak dělá už více než desetinu zisku celé skupiny. Firma je navíc i nadále po Porsche druhou nejziskovější značkou celého koncernu. Marže, v tomto případě poměr provozního zisku k tržbám firmy, se zvýšila z 8,7 procenta v roce 2016 na 9,7 procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Automobilka Škoda Auto dosáhla v roce 2017 rekordních tržeb a provozního zisku.
  • Dobré hospodářské výsledky nahrávají odborářům, kteří pro zaměstnance požadují výrazné navýšení mezd.
  • Představy zúčastněných stran se zatím rozcházejí. Problémem je i spor o zavedení sobotních směn.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.