Na začátku milénia začal podnikatel Tamir Winterstein proměňovat v realitu svou vizi revitalizace holešovického přístavu v Praze. Okolí Libeňského mostu se pod taktovkou jeho společnosti Lighthouse Group za poslední léta změnilo k nepoznání. Jako první vyrostla u paty Libeňského mostu výšková kancelářská budova Lighthouse, postupem času přibyly směrem po proudu Vltavy další domy, v nichž dnes pracuje a bydlí tisíce lidí. Výstavba nové čtvrti spěje do finále, developer si vyřizuje povolení na poslední bytové domy.

"Když jsem sem v roce 2001 přišel, Jankovcova ulice byla plná zničených aut a mrtvých těl. Až potom jsem pochopil, že tu zrovna natáčeli film z druhé světové války," vzpomíná Winterstein, Slovák s izraelskými kořeny. "Dnes je tu živá čtvrť, kde jsou restaurace, obchody, administrativní budovy, byty a zelené plochy. To je jedna z věcí, na které jsem velice hrdý," popisuje podnikatel.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.