Nestává se často, že by Česká republika byla premiantem ve včasnosti přijímání evropských předpisů. Světlou výjimkou je úprava platebních služeb. Česká republika splnila svůj závazek implementovat evropskou směrnici o platebních službách (takzvanou PSD2) včas, a zákonodárce tak umožnil i včasné přijetí prováděcích vyhlášek. Existence zákona je nezbytná pro to, aby se české firmy mohly ucházet o licenci k poskytování platebních služeb u České národní banky a soutěžit tak nejen na českém, ale i na evropském trhu.

Transpozice směrnice je navíc provedena kvalitně a srozumitelně. Zákonodárce se rozhodl nejít cestou novelizace existujícího zákona o platebním styku, ale vydáním zcela nového zákona, což je z pohledu osob pracujících s textem zákona přehlednější.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.