Od poloviny ledna se v Česku rozšířily možnosti pro rozvoj digitálního bankovnictví. Nový zákon o platebním styku, který zavádí pravidla evropské směrnice zvané PSD 2, umožňuje vstoupit do oblasti platebních služeb novým hráčům a inovacím. Klienti bank mohou například nově zpřístupnit jiným firmám údaje ze svých účtů a využívat tak jejich služby. Předpis se proto dostal do finále ankety Zákon roku.

Změna pro vyšší bezpečnost

"Směrnice má dva hlavní cíle. Prvním je zvýšení bezpečnosti plateb, druhým je stanovení pravidel pro dosud neregulované činnosti, které využívají přístup k platebním účtům prostřednictvím internetu a jež z hlediska bezpečnosti dosud nebyly poskytovány zcela ideálním způsobem," popsal hlavní důvody pro přijetí nové úpravy Michal Vodrážka, ředitel odboru pro peněžní oběh a platební systémy v České národní bance.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od poloviny ledna se v Česku rozšířily možnosti pro rozvoj digitálního bankovnictví.
  • Nový zákon o platebním styku, který zavádí pravidla evropské směrnice zvané PSD 2, totiž umožňuje vstoupit do oblasti platebních služeb novým hráčům a inovacím.
  • Předpis se proto dostal do finále ankety Zákon roku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.