Sběratel známek Ludvík Pytlíček ze Semil patří do nejprestižnějšího světového klubu majitelů filatelistických rarit Club 100 de Monte Carlo de l'Elité de la Philatelie. Z celého světa je v tomto klubu pouze 80 lidí a 20 muzeí. Díky své celoživotní vášni se seznámil s anglickou královnou Alžbětou II., japonským císařem Hirohitem nebo monackým knížetem Albertem II.

"Měl jsem výhodu, že jsem byl jediný člověk z bývalého východního bloku, který byl držitelem zlatých medailí. Bez známek bych se k nim v životě nedostal," říká Pytlíček k tomu, jak se na slavnostních recepcích u panovníků ocitl. Známky vystavoval po celém světě − ve Washingtonu, Rio de Janeiru, Pekingu, Singapuru, Tokiu a po celé Evropě. Získal dvacet zlatých medailí z mezinárodních výstav.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.