Alternativní taxislužba Uber po několikaměsíčním nátlaku a demonstracích taxikářů přislíbila, že ze svých řidičů udělá licencované taxikáře. Přerod, který má stvrdit koncem března podpisem memoranda s českou vládou, se však může protáhnout. Tradiční taxislužby se obávají, aby sliby nakonec nevyzněly do ztracena.

"Máme obavy, že Uber sliby nedodrží. Zatím jeho řidiči jezdí nadále bez licence, což je proti pravidlům," stěžuje si mluvčí Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) Karolína Venclová.

Přes tvrzení Uberu vše nasvědčuje tomu, že v dohledné době budou jeho řidiči jezdit v rozporu s pravidly taxislužby. A to z několika důvodů:

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.