Obchod s čínskými partnery je zpravidla náročnější než uzavírání transakce s partnery ze Západu. Proto řada dealů skončí dřív, než přinese výsledky, nebo je výsledek hodně jiný, než si místní podnikatel maloval. Když má ale partnerství posvěcení z těch vůbec nejvyšších čínských politických kruhů, dalo by se očekávat, že hlavní rizika jsou "ošetřena".
V takovém případě se zdá logické předpokládat, že pozice partnera v Číně je pevná a že není nutné řešit variantu pádu "do nepřízně".
Případ konglomerátu CEFC, který se v české kotlině už důkladně usadil, ukazuje, že ani to nemusí platit. Část obchodů CEFC se oznamovala přímo na Pražském hradě, na akci, které se účastnil i čínský prezident. Řada dohod, kde CEFC najdeme na straně kupujícího, je dokonce v seznamu projektů braných jako součást Nové hedvábné stezky, což je nejviditelnější čínská politicko-ekonomická iniciativa vůči zahraničí.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru