Marine Le Penová se rozhodla udělat tlustou čáru za minulostí Národní fronty (FN), kterou mnozí Francouzi stále považují za rasistickou a xenofobní stranu. Hodlá ji přejmenovat na Národní sdružení a definitivně se tak chce odstřihnout od dědictví svého otce a zakladatele FN Jeana-Marie Le Pena. Ten proslul řadou nevybíravých výroků na adresu židů, muslimů nebo gayů.

Od Le Penové je to další krok k "oddémonizování" strany, jak francouzská média nazývají její očištění. Šéfka FN doufá, že postoj části francouzské společnosti, pro niž byla dosud Národní fronta nevolitelná, se změní.

"Náš cíl je jasný − moc. Původně jsme byli protestní stranou. Nemělo by nyní být pochyb o tom, že můžeme být i vládní stranou," říká Le Penová. První test přijde už příští rok, kdy se konají volby do Evropského parlamentu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.