úterý 13. března

Sada nových statistických dat přijde v úterý ve 13:30 ze Spojených států. Údaje by měly podle odhadu analytiků ukázat meziroční nárůst únorové inflace o jednu desetinu procentního bodu na 2,2 procenta. Naopak meziměsíčně by měla inflace zpomalit na 0,2 procenta z předcházejících 0,5 procenta. Obavy některých investorů z výraznějšího nárůstu spotřebitelských cen (a následné reakce Fedu v podobě rychlejšího zvyšování úrokových sazeb), které se objevily po lednových číslech, se tak mohou ukázat jako přehnané.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česko se ve čtvrtek dozví, jak se v lednu dařilo jeho stavebnictví, průmyslu a maloobchodu. Korunu by měla nová data podle analytiků ponechat v klidu.
  • Mírné zrychlení inflace v USA ukážou úterní statistiky. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen tam podle odhadů v únoru dosáhlo 2,2 procenta, což je o 0,4 procentního bodu více než v Česku.
  • Investoři do luxusu vyhlížejí celoroční výsledky prodejce šperků Tiffany & Co. Kolik firma, jež má obchod i v Praze v Pařížské, loni vydělala, se veřejnost dozví v pátek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.