V neděli se v Rusku neodehrávají prezidentské volby v pravém slova smyslu. Jde jen o další přechod Vladimira Putina z jednoho funkčního období do druhého.

Tvrdí to politolog Alexandr Morozov, který na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vede výzkumné Centrum Borise Němcova.

Morozovovi se líbí definice známého ruského odborníka na volební systémy Grigorije Golosova, který nynější volby označuje za "událost elektorálního typu".

"Ústava konání voleb předepisuje, a tak se konají. Ale ve skutečnosti jde o to, co se bude dít po nich. Týká se to i protikandidátů. Grigorij Javlinskij kandiduje, aby uchoval svou stranu Jabloko. Xenija Sobčaková doufá, že se jí podaří vytvořit jakési ohnisko, kde vznikne nová liberální strana pro novou generaci," vysvětluje Alexandr Morozov.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.