Co by bylo potřeba v současném systému podpory obnovitelných zdrojů energie (OZE) změnit?

Veškerá finanční podpora pro obnovitelné zdroje byla plošně zrušena v roce 2013 jako reakce na nezvládnutou regulaci fotovoltaiky v roce 2009. Od té doby se situace postupně zlepšuje, hlavně díky operačním programům EU a Nové zelené úsporám. Stále to však hodně drhne, je to nesystematické, a jak vidíme zejména u nejlevnějšího zdroje, větru, tak i nelogické. Větrné turbíny by i v Česku dokázaly v budoucnu zajistit asi třetinu naší spotřeby, přesto jako jediný zdroj nemají vůbec žádnou podporu a stojí úplně mimo zájem státu a investorů. Jde přitom o nejlevnější cestu k vyčištění energetiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podmínky pro rozvoj obnovitelných zdrojů energie (OZE)nezávisejí jen na penězích, říká předseda Komory OZE Štěpán Chalupa.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.