Výhodný výkup elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE) zajišťoval investorům nemalé peníze. Od roku 2006 jim bylo na základě zákona č. 180/2005 vyplaceno více než 250 miliard korun. Dobrý úmysl podpory rozšíření výroby "zelené" elektřiny, která by jinak nebyla na trhu konkurenceschopná, sice vyvolal v oboru boom, ale za opravdu vysokou cenu, již platí spotřebitelé. Směřoval především do zdrojů, kterých bylo tehdy nejméně, především do fotovoltaiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pro výrobny uvedené do provozu do konce roku 2012 byly výkupní ceny vypočteny tak, aby měli výrobci zaručenou patnáctiletou návratnost vložených investic.
  • Se snižováním ceny fotovoltaických panelů a dalších součástí solárních elektráren se návratnost významně snížila - podpora však musela kvůli zpoždění legislativy zůstat stejná.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.