Elektromotory patří k největším spotřebitelům energie. Některé statistiky hovoří dokonce o tom, že na ně připadá až 70 % z celkové spotřeby energie v průmyslu. Zvláště automobilky mají roční spotřebu elektrické energie jako středně velké město. Ukazuje se, že při využívání stejnosměrného proudu se snižují energetické ztráty a při vhodném doplnění strojního parku o roboty se může energetická náročnost snížit až o polovinu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • První výsledky výzkumného projektu DC-Industrie ukazují, že používání stejnosměrného místo tradičního střídavého proudu může v budoucnu ušetřit ve výrobních závodech až 10 % energie.
  • Výsledky mohou být inspirací i pro českou ekonomiku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.