Pro majitele rodinných domů představují střešní fotovoltaické elektrárny (FVE) nejdostupnější formu výroby elektřiny. Před jejím pořízením je však potřeba počítat a zohlednit ceny elektřiny, roční využitelnost FVE, životnost a celkové náklady zahrnující cenu panelů, měniče, elektroinstalačního materiálu i montáže a zprovoznění. Nejpodstatnější je ale ujasnit si možnosti využití takto vyrobené elektřiny.

"Před instalací FV systému by měla proběhnout rozvaha investora o využití vyrobené energie v daném objektu. Pro přijatelnou investici a následně i ekonomickou smysluplnost je zásadní velikost instalace, která by měla být dimenzována na krytí běžné denní spotřeby elektřiny," tvrdí Miroslav Šafařík z firmy Porsenna.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Samovýroba a akumulace elektřiny jsou současným trendem, který na nás ze všech stran útočí.
  • Je však opravdu tak výhodná, jak se říká, nebo má skryté háčky?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.