Americký prezident Donald Trump oznámil uvalení cel na dovoz oceli a hliníku. Šéf Bílého domu ale upustil od dřívějšího plánu uplatnit cla proti všem zemím. Opatření, které vstoupí v platnost patnáct dní po čtvrtečním podepsání prezidentského dekretu, se zatím nebude týkat Mexika a Kanady. Cla na dovoz oceli budu činit pětadvacet a na hliník deset procent.

Během projevu, při kterém vedle prezidenta stála také skupina amerických ocelářů, Trump prohlásil, že USA byly desetiletí vystaveny nekalé konkurenci. "Je to útok na náš stát, ocel je ocel, když není ocel, není země."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.