Herní průmysl v Česku je na vzestupu. Projekty s českými kořeny nikdy nebyly úspěšnější a nebylo jich tolik. Měsíc po vydání historicky věrného Kingdom Come přichází projekt Chuchel, kouzelná hříčka studia Amanita Design, a do konce měsíce vyjde i nová hra brněnských MadFinger Games Shadowgun Legends.

Rozmanitost české herní produkce je překvapivá a úspěchy často nenápadné. MadFinger Games za devět let své existence zaznamenali 190 milionů stažení svých her pro Android a iOS. Hra Factorio, ve které hráči budují propracované továrny, má už dva miliony zákazníků − přitom ještě oficiálně nevyšla. Chuchel od Amanita Design v zahraničí získává nadšené recenze, často nadšenější než ty v českých médiích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České videohry slaví úspěchy, komerční i umělecké.
  • I úspěšné projekty jsou v Česku málo známé, přitom mají miliony hráčů.
  • Kritika násilí ve hrách je zjednodušující, hry mají často silný společenský přesah.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru