První výrazný politický krok, který Miloš Zeman po čtvrteční inauguraci udělá, bude symbolický. V dubnu vystoupí jako první polistopadový prezident na sjezdu KSČM. Začátek jeho druhého mandátu tak lze považovat za faktické stvrzení nástupu nových politických poměrů v Česku. Poměrů charakterizovaných bezbřehým pragmatismem, poměrů, které Zeman pomáhal vytvořit a ze kterých i on mocensky profituje.

S nadsázkou se dá říci, že bude prvním prezidentem druhé České republiky.

Jaké tedy bude poslední prezidentské období Miloše Zemana? Oslovení politologové se shodují, že může být ještě divočejší než první.

"Proklamovaná smířlivost se nedostaví, naopak. V politice si Zeman bude více hrát a jeho princip, kdy chce namíchnout co nejvíce oponentů, nabude na intenzitě," myslí si Pavel Šaradín z Univerzity Palackého v Olomouci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.