Když v neděli přebíral trikový mág John Nelson Oscara za vizuální efekty pro film Blade Runner 2049, v děkovné řeči mezi spolupracovníky, kteří s ním na pódiu nemohli být, zmínil i pražské trikové studio UPP a jeho spolumajitele Viktora Müllera. Paradoxní je, že ten jeho slova sledoval zabalený do peřiny v nedalekém hotelu v Los Angeles. Původně měl být také v sále Dolby Theatre, jenže po příletu do USA se nachladil.

"Na udílení cen jsem s sebou vzal dceru, ale nakonec jsme oba leželi v posteli na hotelu. Oba jsme tu onemocněli. Já jsem těchto slavnostních večerů zažil už několik, jsou strašně dlouhé, takže když vám není úplně dobře, je to vyčerpávající," vysvětluje jednačtyřicetiletý Müller, proč nakonec nikam nešel. Na pódium by se beztak nedostal, jeho jméno nebylo mezi oficiálně nominovanými spolutvůrci dvojky Blade Runnera.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.