Přestože Česko od svého vstupu do EU v roce 2004 stále patří mezi čisté příjemce finančních dotací a Češi dosud hlavně čerpají výhody, které členství přináší, řadí se mezi největší unijní škarohlídy. "Češi jsou už dlouho pod tlakem veřejného euroskepticismu zaznívajícího z politických kruhů už od prvního mandátu prezidenta Václava Klause," vidí příčinu Christian K. Lassen, který se podílel na nedávném výzkumu think-tanku Europeum o postoji středoevropských států k unii. Jak navíc ukázal i kvíz HN mezi členy sněmovního výboru pro evropské záležitosti, kritika politiků mířící na unii často vychází z neznalosti jejího fungování a její skutečné agendy.

Změnit to chce nová sněmovní platforma, se kterou přišla místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. "Ti, kteří chtějí vystoupení z unie nebo unii jen za všechno možné napadají a kritizují, jsou slyšet hodně," vysvětluje důvody, proč se rozhodla oslovit poslance napříč sněmovními partajemi vyjma SPD a KSČM. "Chybí tu hlasy, které o unii mluví pravdivě, a ne demagogicky," dodává Pekarová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.