Dali facku republice, je čas vyjít do ulice, nenechme to být, ať se tu dá žít, hlásal jeden z transparentů, který nesl účastník pondělní demonstrace na pražském Václavském náměstí. Spolu s ním dorazily do centra metropole, stejně jako na náměstí dalších měst po celé republice, tisíce lidí. Pomyslná facka, kvůli které lidé přišli, bylo páteční zvolení komunisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Demokratická žumpa

Pár hodin poté bývalý příslušník předlistopadových pohotovostních pluků Veřejné bezpečnosti Ondráček na jednání sněmovny oznámil, že ve funkci končí: "Neodstupuji z této funkce, protože tu je pár křiklounů na ulici," zdůvodnil očividně rozčilený Ondráček, "ale protože jsem vyhodnotil bezpečnostní situaci sebe a svojí rodiny."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.