Vy demokratická žumpo! rozkřikl se ve sněmovně komunista Zdeněk Ondráček. Je to asi nejdůležitější informace, kterou jsme za celou dobu anabáze s jeho instalací do čela komise pro kontrolu GIBS dostali. Člověk, který v roce 1989 mlátil demonstranty požadující demokracii, se nezměnil. Samotné slovo demokracie je pro něj nadávka.

Proč je to důležitá informace? Zaprvé proto, že se tak symbolicky odkopává celá současná KSČM. Sice úporně tvrdí, že je úplně jiná než totalitní KSČ, ale když přijde tvrdé na tvrdé, ukáže se, že demokratický komunismus je dokonalejší oxymóron než kulatý čtverec. Ještě důležitější je to ale z pohledu sestavování vlády. Zřetelně vidíme, že se Andrej Babiš a Jan Hamáček rozhodli pustit k podílu na moci stranu, ve které přežívá pendreková mentalita. Pokud vznikne koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM, nebude to o nic lepší, než kdyby vládu podporovala Okamurova nahnědlá SPD.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Komunista Zdeněk Ondráček nadával ve sněmovně opozičním poslancům do "demokratické žumpy".
  • Vidíme, že v KSČM platí demokracie stále za sprosté slovo.
  • Je to hrozné, ale alespoň je evidentní, jakou partu se rozhodli Andrej Babiš a Jan Hamáček pustit k podílu na moci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru