Mezi podnikateli panovalo dlouho přesvědčení, že vést soudní spory se nevyplácí, zvlášť pokud se soudíte s finančním úřadem. V poslední době se tento názor mění a judikatura správních soudů potvrzuje, že to skutečně smysl má. Časová náročnost soudního řízení může být ubíjející, podnikatelé ale nalézají sebedůvěru přihlásit se o svá práva a rozporovat rozhodnutí o stanovení daně, které je podle jejich názoru nesprávné.

A není se čemu divit, rozhodnutí finančního úřadu nejenom určuje výši daňové povinnosti za dané období, ale dost často se dotýká samotného fungování společnosti. Příkladem jsou situace, kdy finanční úřad neuzná společnosti nárok na odpočet DPH z toho důvodu, že nepostupovala vůči svým dodavatelům dostatečně obezřetně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru