Svět financí se v celém světě, nejen v Čechách a na Moravě, za posledních 20 let velmi změnil. Jak se změnila role a pozice finančních poradců? A kdo to vlastně vůbec je?

Asi každý má určitou zkušenost s někým, kdo se mu snažil poradit v otázce osobních financí. Ať už je to osobní bankéř s pevnou pracovní dobou, zastupující "svoji" banku, nebo někdo, kdo si s klientem domluví setkání, na němž mu chce představit více finančních produktů. Tyto osoby všeobecně nazýváme "finančními poradci", z pohledu zákona však tento pojem vlastně neexistuje. Wikipedie napovídá, že finanční poradce je člověk, který klientovi poskytuje odborný názor na řešení životních potřeb v oblasti jeho privátních financí, což zahrnuje poskytování rad ohledně hospodaření s finančními prostředky, vytváření majetku a investování finančních prostředků soukromých a veřejných subjektů. Finanční poradce upozorní klienta na všechny možné výhody a nevýhody daného řešení. Výsledkem finančního poradenství může být realizace tohoto řešení, ale nemusí. Důležitá je u finančního poradce jak odbornost, tak také osobní odpovědnost a etický přístup k profesi.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.