Jak vnímáte pozici MBA vzdělávání v kontextu českého vzdělávacího systému a jak z hlediska zaměstnavatelů a uplatnění na trhu práce?

Podstata studia MBA spočívá v nabídce uceleného profesně zaměřeného programu celoživotního vzdělávání. V kontextu českého vzdělávacího systému nejde o akademické navazující magisterské studium, jak by napovídal název Master of Business Administration, ale o kariérně orientovaný soubor vzdělávacích kurzů, pomocí něhož se vedoucí pracovníci systematicky připravují na výkon manažerské pozice. V ČR se vzdělávací programy MBA vyznačují heterogenní úrovní kvality, včetně nabídky programů predátorského typu. Výklad vysokoškolského zákona v oblasti tzv. mezinárodně uznávaných kurzů zatím není jednotný a studium MBA nabízejí mnozí poskytovatelé, kteří nedisponují státním souhlasem k činnosti vysoké školy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.