Více než rok trvalo Základní škole Ke Kateřinkám na pražském Jižním Městě, než vyřídila papírování a získala asistenta pedagoga pro jednoho z žáků první třídy. Dítě trpí poruchou pozornosti a zvýšenou impulzivitou. Škola čekala na řadu vyšetření a úředních zpráv. "Práce s žákem byla po tu dobu obtížná a vzhledem k diagnóze riziková," říká učitelka Jolana Ronková.

Připomíná tak nedostatek asistentů, na který upozorňovali odborníci při zařazování dětí s různým postižením do běžných školních tříd.

Asistentka, která má dítěti ve třídě pomáhat, nakonec nastoupila až loni v září, kdy už bylo ve druhé třídě. Od té doby se výuka ve 2. A zjednodušila. "Moje asistentka je velmi talentovaná pro práci s dětmi. Umí naslouchat, průběžně se vzdělává a vnímá třídu jako celek," pochvaluje si učitelka. Na místo přišla Marina Vavroňová, která chystá i učební pomůcky, vybírá peníze na školní akce, pomáhá s úklidem třídy a komunikuje se školní psycholožkou. S učitelkou se ve třídě doplňují.

"Je to velká výhra a těží z toho hlavně žáci," zdůrazňuje Ronková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.