Se začátkem března uplynulo už půl roku od chvíle, kdy měly z okolí hlavních silničních tahů zmizet všechny billboardy. Novému zákonu o pozemních komunikacích se však na začátku loňského září přizpůsobilo jen několik málo jejich majitelů. Kolem dálnic tak stále zůstává asi tisícovka billboardů, přibližně dvojnásobek jich pak je okolo silnic I. třídy. Než všechny zmizí, může trvat i několik let.

Za odstraňování nelegálních billboardů z blízkosti silnic I. třídy jsou odpovědné jednotlivé krajské úřady. Jejich úředníci ale v řadě případů až teď zjišťují, kolik poutačů ve svém kraji vlastně mají. Například v Karlovarském kraji teprve před týdnem obdrželi od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) seznam billboardů, které pravděpodobně odporují zákonu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.