Zaměření na akcie ve střední Evropě se nizozemskému správci peněz NN Investment Partners vyplatilo hned u dvou fondů, které v Česku řídí. Tuzemský akciový penzijní fond NN vykázal v minulém roce v porovnání s rivaly největší zhodnocení. U jiného akciového fondu, který je ve své kategorii dokonce největší na trhu, se zase podařilo přilákat investory až z Latinské Ameriky.

První jmenovaný, Penzijní fond NN, zaměřený na středoevropské akcie, loni porazil všechny obdobné fondy nabízené na tuzemském trhu, například akciové penzijní fondy od firmy Conseq nebo od České spořitelny. Za minulý rok se zhodnotil o více než 14 procent. Tento fond − nazvaný Účastnický růstový − spravuje pro své střadatele asi 200 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.