Výstava For Boat 2018

Na pražském výstavišti PVA EXPO Letňany proběhne od 9. do 11. března druhý ročník veletrhu For Boat. Letos se návštěvníci mohou těšit na tři haly plné plachetnic, motorových člunů, skútrů, oblečení a dalších doplňků pro vodní sporty. Na výstavě bude prezentovat produkty mnoho českých dealerů a výrobců lodí. Své lodě uvede český výrobce hliníkových člunů Marine, Česká lodní doprava představí modely americké značky motorových jachet Regal, motorové lodě francouzské značky Jeanneau Cap Camarat 6.5 BR či Merry Fisher 895 budou k vidění u stánku jejich dealera f.a.s. yachting. U dalších expozic pak budou připraveny vodní skútry značek Sea-Doo či Yamaha, plovoucí mola nebo motorové čluny a příslušenství na rybolov. K vidění budou také nejrůznější "hračky" na vodu. Účastníci výstavy budou moci využít i nabídky pojištění, kapitánských kurzů či dovolené na vodě. Pro děti bude připraven bazén, kde si mohou vyzkoušet lodě pro malý jachting. Po celou dobu konání veletrhu si návštěvníci mohou zkusit paddleboarding a windsurfing pod dohledem odborníků. K vidění bude dokonce jóga na paddleboardu. Jako loni i letos bude připraven bazar lodí, kde lze koupit nebo prodat zánovní model. Návštěvníci, kteří mají rádi závody, si budou moci vyzkoušet Harken grinder, což je unikátní trenažér z jachty, která jela Volvo Ocean Race (jeden z nejnebezpečnějších jachtařských závodů světa). Soutěžícím bude změřen čas, za který zvládnou dvacetkrát otočit vinšnu (naviják). Tolik otáček je totiž potřeba pro obrat lodi Volvo Open 70. Během veletrhu budou probíhat také tematické přednášky či výstava velkoformátových fotografií Pavla Nesvadby. Cena základních vstupenek, které platí i na souběžně konaném veletrhu For Caravan a For Travel, činí 200 Kč. Vstupenky neplatí na cestovatelský festival Kolem světa.

Autobusem až k jachtě

Jakmile si pronajmete loď v Chorvatsku, musíte řešit dopravu. Do auta se ne vždy vejde všechno potřebné vybavení. Jednou ze zajímavých služeb, jak se dostat ke své lodi v chorvatské marině, je YachtBus − dálkový speciál pro jachtaře. Cestující pouze nastoupí do autobusu a nemusí nic řešit. Zodpovědnost za pravděpodobně noční přesun do Chorvatska převezme řidič. O zábavu se postará pestrá společnost dalších jachtařů a o komfort posádka a její servis. Na palubě YachtBusu, kterým je topmodel Mercedes-Benz Travego, je k dispozici občerstvení a nápoje, wi-fi, filmy a hudba, kniha 888 přístavů a zátok a další jachtařské průvodce, zavazadlové prostory s kapacitou 2 x 20 kg na osobu a samozřejmě klimatizace a toaleta. Letos trvá sezona YachtBusu od 25. května až do konce září. Z Prahy vyjíždí každý pátek v 19:30 hodin a letos poprvé lze nastoupit prakticky kdekoli. Kromě zastávek na hlavní trase Praha−Jihlava−Brno−Mikulov nabízí za příplatek svoz z desítek míst po celé republice (při návratu z Chorvatska vás opět zaveze až domů). V sobotu ráno objede YachtBus postupně více než deset vybraných marin na chorvatském pobřeží. Pokud vaše loď čeká mimo vybrané mariny, tým YachtBusu vám zajistí transfer. Další sobotu potom nastoupíte ve své marině do busu směr Česko. Odjezdy tam i zpět jsou pečlivě načasované. Nepřijdete ani o půlden volna a po návratu máte celou neděli pro sebe.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.