Musí to zaznít. Následující řádky jsou fikce a jakákoliv podobnost se skutečností nebo žijícími osobami je čistě náhodná a neúmyslná. Protože něco takového by se rozhodně nemohlo stát, jak se část veřejnosti uklidňuje už 28 let. Berte tedy následující scénář jako sci-fi, třeba se ho ujme Michael Bay. Mohli by v něm hrát třeba Vin Diesel, Megan Foxová a Mark Wahlberg, pokud díky nim bude pro vás tato katastrofická vize snesitelnější.

Jaro 2018. Rada České televize přichází společně s ředitelem do Poslanecké sněmovny obhájit výroční zprávy za rok 2016. Měla by to být rutina, nic kontroverzního se nečeká. Ale za ty dva roky se přece jenom něco změnilo. Do České televize se strefuje prezident, premiér, hlasitý představitel parlamentní strany i jeho mediální kamarád s vlastní televizní stanicí.

Mezi lidmi kolují e-maily o tom, jak Kavčí hory lžou, a veřejnoprávní reportéři navíc pořád kladou protivné otázky. V nejlepších tradicích propagandy se v boji proti televizi používá dovedná směsice polopravd a lží, která při správném podání zviklá i jedince, kteří se Kavek dosud zastávali. Pokušení zchladit si žáhu během zasedání mediálního výboru tedy bude velké.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru