Odchod polostátní společnosti ČEZ z Bulharska se nečekaně zkomplikoval. Předminulý pátek podepsala česká firma smlouvu o prodeji s neznámou společností Inercom a měla v nejbližší době obdržet 8,7 miliardy korun. Pak se do věci ale vložili tamní politici, premiér Bojko Borisov obchod s Inercomem v pondělí na svém facebookovém profilu označil jako útok na vlastní osobu.

Rozhodl se proto, že kontrolní podíl koupí od české firmy stát. K tomu ale potřebuje souhlas ČEZ, který se k tomu zatím příliš nemá. "Máme podepsanou smlouvu, uvidíme, s čím nás Inercom osloví," uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.