Musíme zlepšit život našich lidí, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v poselství o stavu země. Většinu řeči pronesené k poslancům věnoval slibům výrazného zvýšení sociálních výdajů, zlepšení zdravotní péče, vzdělávacího systému i infrastruktury. Je před volbami, takže došlo i na slib vyšších penzí. Největší ohlas ale měla pasáž velebící ruskou obranyschopnost. V efektní videoprojekci se střídaly drony ponorky schopné dopravit jaderné zbraně kamkoli, nové a samozřejmě americkými systémy nezachytitelné mezikontinentální rakety s jadernými hlavicemi, a Putin dokonce zmínil mezikontinentální rakety na jaderný pohon. s neomezeným doletem. "Nikdo ve světě takové rakety nemá," chlubil se ruský vůdce. Jde však o natolik excentrickou koncepci zbraně s tak nejasnými výhodami, že je namístě skepse. Není vůbec vyloučené, že je nemá ani Rusko.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru