Když klesá zájem o klasické pevné disky do počítačů, musí výrobci hledat jiné způsoby, jak své zboží prodat. Western Digital se rozhodl využít zkušenost s dodávkami disků pro datová centra a vytvořil vlastní síťové disky, které slouží jako centrální úložiště dat pro celou domácnost. Nyní chce firma oslovit i technicky méně zdatné uživatele. Vytvořila My Cloud Home − síťový disk, který se chová trochu zvláštně. Ovládá se mobilní aplikací, odděluje data různých uživatelů a nabízí jim přístup k obsahu přes internet, třeba jako Google Drive či iCloud. Díky tomu je vhodný pro laiky, pro které je zkratka NAS označující síťové disky jen náhodným shlukem písmen. Náročnější uživatele ale jednoduchost a řada omezení naopak odradí.

Všechno v telefonu a na webu

My Cloud Home má jednoduchou funkci − zpřístupnit data v telefonu nebo na notebooku na dálku a zároveň zálohovat důležitá data (fotografie a videa) z telefonu. K tomu slouží jednoduchá mobilní aplikace, která uživatele provede nastavením systému. Víc vlastně není potřeba. Uživatel nemusí řešit nastavení domácí sítě, aby byl domácí disk vidět z internetu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru