Děti přijdou do školy a řeknou, co chtějí ten den dělat. Své znalosti objevují samy a učitel jim v tom pomáhá. Podle zásad výuky italské pedagožky Marie Montessoriové vznikají nové školy ve světě i v Česku, před šesti lety se tak začalo učit i na Pankráci v Praze 4. Montessori třídy tam vznikly ve státní škole. Teď se chtějí od školy v Jeremenkově ulici osamostatnit a zažádaly na ministerstvu školství o akreditaci. Zda úřad vyhoví, není jisté. Písemně se zatím nevyjádřil, podle informací HN však váhá, zda akreditaci uzná.

Minulý týden dostaly některé školy z ministerstva upozornění, že jejich žádost bude pravděpodobně zamítnuta, jak uvádí vzdělávací společnost EDUin. Může se tak opakovat situace z loňska, kdy úřad vyhověl jen 21 ze 48 žádostí o zápis do rejstříku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.