Francouzský prezident Emmanuel Macron se připravuje na ostrý střet s železničáři. Plánuje osekat jejich široké zaměstnanecké výsady. Na to ale drážní odbory chystají ráznou odpověď. Hrozí časově neomezenou stávkou, která by mohla paralyzovat celou Francii. Tamní média považují omezení benefitů na železnici za Macronův dosud nejriskantnější krok od příchodu k moci loni v květnu.

Francouzská železniční společnost SNCF patří do rukou státu a mnozí ji považují za pověstné "rodinné stříbro". Francouzi jsou pyšní i na své rychlovlaky TGV.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.