Pneumatika je jednou z nejdůležitějších součástí auta, protože pouze přes ni se vůz dotýká silnice. Přesto se její koncept během automobilové historie nikdy nezměnil. Samozřejmě se stále vyvíjí lepší materiály, ale pořád jde jen o "gumu". To by se v blízké budoucnosti mělo změnit. Velcí výrobci pneu­matik už pracují na nové generaci chytrých plášťů, které by měly umět komunikovat s vozem i řidičem, nebo se dokonce rozhodnout samy.

Chytré pneumatiky vyvíjí například gumárenský gigant Continental. K moderním technologiím má velmi blízko, protože gumy jako takové patří jen do části širokého portfolia jeho aktivit. Pro automobilky firma připravuje bezpečnostní asistenty, autonomní řízení, brzdné systémy ABS nebo softwarovou ochranu proti útokům na chytrá auta. Komunikace vozu s řidičem je u moderních vozů stále důležitější a Continental by chtěl "rozpovídat" i samotnou pneumatiku, což ukazuje jeho koncept ContiSense.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.