Od našeho zpravodaje z Bergama - Když se chováš slušně, budou k tobě lidé slušní. A když děláš problémy, zasloužíš si, aby tě lidé potrestali, říká vlasatý Babo, který do Itálie loni v říjnu připlul z Libye přes Středozemní moře na jedné z provizorních lodí. A chce tu zůstat. Je mu 19 let, pochází ze Senegalu a nyní žije v centru pro žadatele o azyl, které v severoitalském Bergamu spravuje charitativní organizace Ruah. Babo je jedním z více než 620 tisíc migrantů, kteří do Itálie za poslední čtyři roky připluli.

Migrace se postupně stala hlavním tématem parlamentních voleb, které v Itálii budou už tuto neděli. "Stop invazi", stojí na plakátech, kterými politická strana Liga severu oblepila doslova celou zemi. Přidal se i bývalý dlouholetý premiér a spojenec Ligy severu Silvio Berlusconi: "Migranti představují sociální bombu těsně před výbuchem, protože jsou připraveni páchat zločiny," prohlásil v televizi. Po letech, kdy byl kvůli neúspěchům i skandálům na okraji italské politiky, teď opět míří na výsluní.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.